Szeretjük, ha a dolgok jól mennek az életünkben. S ha lehet, akkor minden menjen jól indulásból. Főleg, az utóbbi évtizedekben a pop-kultúrára felépülő fogyasztói társadalom szokott hozzá ahhoz, hogy minden „gombnyomásra” induljon és működjön. Ezért annyira népszerűek az orvosságok és „instant” megoldások.
De az élet nem így működik. Szinte semmi sem megy indulásból jól. Ha nem kísérleteztünk volna gyerekkorunkban, akkor valószínű, hogy soha nem indultunk volna el két lábon, nem tanultunk volna meg beszélni, és nem találtuk volna meg a kedvenc kajánkat és italunkat sem.
Egyes kimutatások szerint egy kisgyerek kb. 1.000szer próbálkozik, amire el tud rendesen indulni a lábain. Tehát, mi valamikor nagyon szerettünk kísérletezni, próbálkozni, viszont időközben ezt a különböző nevelési fázisokban kiölték belőlünk. Az ok: nem volt megengedve, hogy tévedjünk. Mert ugyebár tévedni emberi dolog, de ezt a jogot nem igazán ismerték el nekünk.
A kísérletezést újra meg lehet szeretni, ha felismerjük, hogy ez az élet része, és ezáltal a tanulásunk sokkal mélyebb és eredményesebb. Ezért arra merlek bíztatni, hogy hozd be újra az életedbe a kísérletezést, bármiről is legyen szó. Az egyszerű ok: folyamatos fejlődés részei vagyunk és akkor tudunk lépést tartani ezzel vagy éppen elől haladni, ha idejében bele merünk fogni kísérletezeni.