Rövid leírás
Mit biztosít a tudatos időgazdálkodás a sebesség korszakában? Nem azt, ami után a legtöbb ember áhítozik. A nap sem fog 48 órából állni, az idő sem fog „megállni” stb. A kérdés nem az, hogy.a környezet hogyan fog hozzád igazodni, mert nem fog, hanem az, hogy te hogyan reagálsz ezekre a hatásokra. Ha tudatosan reagálsz elsősorban az életed megtervezésével, megszervezésével annál nyugodttabb, örömtelibb és könnyedebb életet fogsz élni.
Mert ha nem vagy résen (tudatos), akkor a környezet észrevétlenül „elragad” és már „nem lesz időd” mindarra, ami igazán fontos: önmagadra, a családra, a barátokra stb. Lehet, hogy nem is tudatosítottad, hogy a környezet, beleértve a családodat, munkahelyedet, a média, a termelők stb. mind a figyelmedért, az idődért harcolnak. Ez ellen nem lehet harcolni, a tudatosság tud visszatéríteni mindahhoz, ami fontos számodra.
A Tudatos időgazdálkodás blended (kevert: online és offline) jellegű képzésen azt tanulod meg, hogy hogyan szabadulj ki a mindennapok „mókuskerekéből” és hogyan éld meg a mindennapjaidat könnyedén békében és örömben.
Kinek szól ez a képzés?
Szakmától, kortól, nemtől függetlenül azoknak, akik…
- akik egyensúlyt akarnak találni az élet különböző terei (pl. munkahely, magánélet, online élet stb.) között,
- akik eredményesebben akarják végezni a munkájukat,
- akik több időt akarnak tölteni a szeretteikkel és azokkal a dolgokkal, amit szeretnek,
- akik jobb és őszintébb döntéseket akarnak hozni,
- akik nyugalmat, örömet, és könnyedséget akarnak a saját és a többiek életébe.
A képzés céljai
A képzés végén a résztvevők:
- Felismerik, hogy a tudatos életvezetést, más szóval időgazdálkodást nem a külső tényezőktől, hanem önmagunk irányításával érhetik el.
- Képesek különbséget tenni fontos és kevésbé fontos között, így az idő, figyelem, és az energia is az igazán fontos dolgokra lesznek irányítva.
- Kitartóan és következetesen alkalmazzák az egyensúlyalapú tervezést, hogy ezáltal örömet, nyugalmat, és könnyedséget tudjanak vinni a hétköznapjaikba.
- Képesek egyensúlyt fenntartani az életében elsősorban a szerepei tisztázásával, felvállalásával és figyelembevételével.
- Úgy tervezik be a heti céljait/feladatait, hogy azokat teljes jelenléttel, hatékonysággal, és rugalmassággal tudja elvégezni.
- Úgy rangsorolják a tevékenységeiket, hogy őszinte döntéseket tudjanak hozni akkor is, amikor több helyről még több elvárással kell szembenézzenek.
- Örömmel és hálával élnek meg értékelnek minden napot és hetet, ezzel is erőt merítve a következő napok és hetek céljaihoz, feladataihoz.
- Nagyban növelik a hatékonyságukat, elsősorban a munka hatékony megszervezésének, és a delegálásnak köszönhetően.
- Megszabadulnak az időrablóktól, egyik felől már az egyensúlyalapú tervezés által, másik felől pedig a régi, hátráltató viselkedési modellek felismerésével.
- Hatékonyan kezelik a megszakításokat és a halogatásokat, ezáltal is lehetővé téve, hogy a fókusz a fontos dolgokon maradjon.
A képzés moduláris felépítése
- Bevezető – az első részben rákészülünk a blended (kevert – online és offline) tanulásra, de ugyanakkor megismerkedünk mindazokkal az akadályokkal, amelyek a tudatosság útjában állnak,
- Ami fontos – mindenféle módszer és technika nagyon hamar csődöt mond, ha nem a megfelelő alapokra „építjük” őket. Itt három fogalmat járunk körbe: az értékeket, az egyensúlyt, és az ezekben gyökerező küldetést,
- Tervezés I. – a tervezés első fázisban a szerepek tisztázásával kezdődik, ezekből kiindulva megfogalmazza és egyensúlyba rendezi a heti célokat, mivel a hét az az időegység, amely elég rövid ahhoz, hogy áttekinthető legyen, de ugyanakkor elég nagy ahhoz, hogy rugalmasságot biztosítson a célok megvalósításában,
- Tudatosság – tartunk egy kis szünetet a tudatosság témakörében, hogy emlékeztessük magunkat mindarra, amit a tudatosság tud hozni az életünkbe: nyugalom, könnyedség és öröm,
- Tervezés II. – a tervezés második fázisában rendet rakunk a célok között. Elsősorban azzal, hogy a heti célokat elhelyezzük a naptárban, ezt követően pedig élünk a rangsorolás (priorizálás) adta lehetőségekkel, hogy csak arra figyelhessünk, ami igazán fontos,
- Őszinteség és hála – az előző öt lépés azért volt szükséges, hogy életünk minden pillanatában őszinték tudjunk lenni elsősorban magunkhoz, azt követően másokhoz, mindezt úgy, hogy a megélt pillanatainkat átjárja a hála, az elégedettség, az elfogadás,
- Átadás művészete – nem tudunk semmit elvégezni egyedül, ezért nagyon fontos, hogy a különböző feladatokat át tudjuk adni másoknak, ezzel nem csak bizalmat szavazva a többieknek, hanem egy nagyobb hatékonyságot is biztosítva,
- Túllépés az akadályokon – az élet úgy van felépítve, hogy kis szünetekkel mindig akadályokba ütközünk. Ez nincs másképpen az időgazdálkodással sem. Minél felkészültebbek vagyunk, annál könnyebben tudjuk venni ezeket.
- Életbe ültetés – a képzésen szerzett tudás akkor lesz igazán a hasznunkra, amennyiben gyakorlatban élünk vele, az itt található gyakorlatok ezt fogják elősegíteni.
A képzés pozitív mellékhatásai:
A képzésnek köszönhetően még:
- megéled a pillanatot, anélkül, hogy túlelemeznéd azt,
- a nehézségeket stressz helyett elfogadással éled meg,
- nem azt várod, hogy mások „validáljanak”, mert tudatosan végzed azt, amit felvállaltál,
- lelkesedés tölt el az, amit mások „szürke” hétköznapoknak neveznek,
- nem a hamis biztonságérzet, hanem a bizonytalanságban mozogsz otthonosan.
Helyszín: https://idogazdalkodas.ro és Zoom
Időtartam: 8 hét (3 óra videólecke + 16 óra a Zoom-on)
Kezdési időont: 2025. január 13 (hétfő), 17 óra
Jelentkezési határidő: 2024. december 30
Intenzitás: 2 óra online találkozó minden hétfőn 17 – 19 óra között
Részvételi díj: 450 lej helyett most 250 lej / fő (tartalmazza a képzés és a munkafüzet árát)